bol maceralı bol pantolon


Ve tatil biter, işe başlanır, pazartesi sendromu atlatılır, adaptasyon süreci başlar, yeni dikiş projeleri ile motivasyon artırılmaya gayret edilir.
Şu fotoğraflarda görülen pantolon, gereksiz uzuuun süren dikişler kategorisinde yerini aldı.
Aslında orjinal modelim Burda'nın Nisan sayısındaki, önden iki pilesi olan bol kesim pantolondu. Özellikle öne doğru üçgenimsi inen kemeri çok hoşuma gitmişti. Tabi kemere tav olan ben, bu kadar bolluk bana yakışır mı, tencel kumaş bu modele uyar mı, o pileler sence de biraz fazla diil mi, falan diye sorgulamadan, paldır küldür kestim pantolonu. Kesmekle de kalmadım, öyle bir jet hızıyla overlokladım, telaladım, diktim ki, tebrik ediyordum kendimi bir yandan, aferin bana, bir günde bitirecem bunu ben diye. Bu arada prova da ettim üzerimde, ama paçalar uzun ya, pek birşey anlaşılmıyor provalarda, "beli, kalçası uydu mu? uydu uydu.." diyip çıkarıyorum. O üçgen kemeri de bir güzel diktim ki bu arada sormayın, hem dış dikişleri düzgün, hem de iç dikişleri.

Neyse, her yeri bitti, sıra geldi boyunu ayarlamaya.
Teğelledim giydim, bakıyorum kendime, yok, boyu kısaltınca da o tuhaf duruş toparlanmadı! Dur dedim, ben bu paçaları ütüliyim, ütüsüz diye kaba duruyo  bu bu kadar.  Ütü sonrası bir daha giydim, yok,mümkün diil, kaba duruyor ! Paçaları az daha kısalt, olmadı az daha uzat, yine olmadı eski haline getir, giy, çıkar, yok yok yok!! Bu arada akşam oldu tabii, bütün gün boşa uğraşmış oldum, moralim bozuk, ilişkimize ara verelim dedim, kaldırdım gözümün önünden..
Ama aklım onda tabii, niye böyle oldu, naapsam da kurtarsam, diye düşünüyorum. Aslında model gayet başarılı ama tencel kumaş kalın geldi sanırım. Pileler olmasa sıkıntı olmazdı diye düşünmeye başladığım anda , kendimi elimde ilik açıcıyla televizyonun karşısında buldum :)) İki akşam  2şer dizi izleyerek söküm olayını bitirdim. Aslında daha kısa sürerdi de, çok bilmiş ben, dikiş aralığını minicik yapıp dikmişim ki sağlam olsun! Evet, kesinlikle çok sağlam olmuş!
Söktükten sonra bir süre daha kendi haline bıraktım onu, ceza!
Bu arada tatil bavulum için 2 plaj elbise, bir plaj bluzu, iki de normal elbise diktim, ki bu elbiselerden bir tanesi giyilebilecek gibi değil!!(belki kendisini bluze çevirip giyilebilir hale getiririm bir ara). Merak edenler, sağ taraftan erişilebilen instagram paylaşımlarında bu elbiseleri görebilir, zira bu aralar fotoğraf çekip blog  yayını hazırlamak için hava çokkk sıcak, ve ben çokk üşeniyorum :) 
Tatil dönüşü, pantolonuma tekrar el atmaya karar verdim. Kalıp üzerinde pileleri katlayıp yok ettim. Sonra kalıbı sökük pantolona yatırınca bir baktım ki, ceplerin oyuntusunun olduğu yeri de kesmek zorunda kalıcam, e tabi benim gibi bir tembelin işine geldi bu durum, direk cepleri iptal ettim :))
Böylelikle şekilde görülen pilesiz cepsiz bosssbol pantolonum giyilmeye hazır hale geldi. Paça boyunu topuklu ayakkabıya göre ayarladım, düz ayakkabıyla giymek hemen hemen imkansız bu durumda, yolda çer çöp ne varsa paçalarımın altına girer diye düşünüyorum;)
Bu arada geçen yıl diktiğim çizgili viskon bol pantolonumu da bu tatilde tepe tepe giydim, çok rahat bir parça olmuş :)
Şimdi de lacivert krepten bol bir pantolon projem var, hatta aynı modelle şansımı denemek istiyorum. Kreple, tenselle olduğu gibi kaba bir görüntü olmayacağını düşünüyorum, ne dersiniz ??

Yorumlar

 1. Haaahhhh iste alisik oldugumuz Gokce ve maceralari. Yalniz o cizgili viskon pantalon cok rahat parca "olmus", tabi senin bundan haberin yok:)) koptum:))
  Evet sanirim krepte o kadar kaba durmaz ama tabi ince krepse!
  Ince ketenle neden denemiyorsun, ketenlerde bol pantalonlar cok chic duruyor:)

  YanıtlaSil
 2. macera bitmez bende :))) O çizgilinin rahatlığından habersiz oluşuma güldün sen ama valla geçen sene diktikten sonra giymeye fırsatım olmadı ki garibanı,anca kendini gösterebildi zavallım����
  Bu modeli ketenle de kreple de denemeye karar vermiştim ama havalar o kadar sıcak ki bir aydır, dikiş dikecek enerji bırakmıyor�� Bir iki penye dikebildim ancak, eylül itibariyle rafa kaldırdığım projelere yeniden el atıciim umarım ☺️

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar